herb GKS Pokrzywnica
Opia Opinogóra   GKS Pokrzywnica

, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W palącym słońcu i na twardej murawie, punktualnie o 13 rozpoczęliśmy nasze zawody. Mecz rozpoczął się dla nas idealnie. Opia nieporadnie próbowała zastawić pułapkę ofsajdową co wykorzystał Tomasz Orłowski, który ze skrzydła ruszył do prostopadłej piłki posłanej przez Łukasza Golianka. Tomek wpadając w pole karne miał daleko za sobą obronę i stając oko w oko z bramkarzem zachował zimną krew trafiając do siatki. I tu niestety zamiast wykorzystać dezorientację przeciwnika oddaliśmy mu inicjatywę i skupiliśmy się na kontratakach. Co może było by słuszną taktyką gdyby nie nasza fatalna skuteczność tego dnia... W pierwszej połowie mogliśmy podwyższyć wynik co najmniej pięciokrotnie. I jak mówi stare piłkarskie porzekadło "niewykorzystane sytuacje się mszczą tak było i tym razem". Tuż przed samą przerwą Opia wyrównuje po pięknym strzale w samo okno sprzed pola karnego.
W drugą połowę to znowu nasi chłopcy lepiej weszli w mecz. W 47 minucie Tomasz Orłowski przebijał się przez obronę Opinogóry na tyle skutecznie, że zabsorbował uwagę większej ilości graczy, pozostawiając Kamila Orłowskiego bez opieki w polu karnym. Tomasz świetnie to zauważył i wystawił piłkę "Orłosiowi" na strzał. Kamil trafił do siatki i tym samym strzelił gola każdej z drużyn grających w naszej lidze. Po tej bramce scenariusz drugiej połowy wyglądał bliźniaczo podobnie do pierwszej. Z tym że po bramce na 2:2 Opia rzuciła się do szaleńczych ataków, niestety naszym zawodnikom udzieliło się to szaleństwo i nie potrzebnie faulowaliśmy zawodników Opii w obrębie pola karnego dając przeciwnikom szansę do strzałów bezpośrednich. Jeden z nich w 90minucie znalazł drogę do bramki.
Na szczęście ten mecz nie miał najmniejszego wpływu na tabele. Sezon zakończony sukcesem, czyli awansem do A-klasy. Jeszcze parę treningów przed nami na roztrenowanie, miesiąc wakacji i regeneracji, a potem znowu ciężka praca bo nie wywalczyliśmy tego awansu tylko po to, żeby tam być,ale żeby ugrać najwięcej jak się da!
Wkrótce podsumowanie sezonu 2016/17 i plany treningowe oraz sparingowe :)