GKS Pokrzywnica   GKS Gumino
Pokrzywnica

2017-05-28, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

Mimo ostatniego miejsca w tabeli drużyna z Gumina świetnie zaprezentowała się na naszym boisku. W pierwszej połowie długo stawiali opór naszym skrzydłom aż do ostatniej minuty kiedy to przy wprowadzaniu piłki zaskoczył ich Rafał Krzyżewski, który zaraz po przechwycie uruchomił Kamila Michałowskiego na prawym skrzydle, a ten idealnie wypuścił w pojedynek biegowy Łukasza Olejnik. Popularny Olej pierwszy znalazł się przy piłce i puścił piłkę obok bezradnego bramkarza. Drugą połowę znowu lepiej zaczęło Gumino, ale kiedy Pokrza już się wzięła do gry to nie było co zbierać... raz po raz rozrywaliśmy obronę Gumina to prawym, to lewym skrzydłem a i środkiem mieliśmy swoje okazję. To właśnie ze środka rozpoczęła się akcja na 2:0. Rafał Krzyżewski na przebój ruszył w pole karne oddał strzał, ale został zablokowany piłka spadła pod nogi Olejowi, który wyłożył na strzał z 11 metra Kamilowi Michałowskiemu, a ten pięknym technicznym strzałem przy słupku strzelił gola. Tego było dla nas za mało! Dalej atakowaliśmy przeciwnika. W 70 minucie Michał Brodowski (który rozgrywał kolejne świetne spotkanie) idalnie na skrzydle uruchomił Adama Kisiela, ten bez zastanowienia zrobił użytek ze swoje szybkości, wyprzedził obrońcę wbiegł w pole karne, podał mocno wzdłuż bramki, a tam czekał już Łukasz Olejnik i nie pozostało mu nic innego jak wpakować piłkę do bramki. Gumino wykorzystało nasze rozprężenie po trzeciej bramce i zdobyło bramkę, na więcej nie było ich tego dnia stać. Mecz mógł zakończyć się wyższym wynikiem dla nas ale i tak się cieszymy bo po latach wracamy do A-klasy