herb Opia Opinogóra
GKS Pokrzywnica   Opia Opinogóra

2016-10-23, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej GKS na własnym boisku gościł zespół z Opinogóry.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Niestety w 29 minucie drużyna z Opinogóry zdobyła bramkę. Ekipa z Pokrzywnicy na szczęście nie raz już udowadniała, że takie momenty w meczu działają na nią jak płachta na byka. Tak też było tym razem. Przed końcem pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla nas po faulu na Michale Brodowskim. Do piłki podszedł Michał Krzyżewski i zdobył bramkę wyrównującą.

Bramka do szatni dała naszym nowych sił i zaraz po wyjściu na drugą połowę po dograniu Kuby Bartosiewicza, bramkę zdobywa Łukasz Olejnik. Parę minut później goście otrząsnęli się po dwóch szybkich ciosach i zdołali doprowadzić do remisu. Reszta meczu należała jednak do kapitalnie spisującej się tego dnia formacji atakującej GKS-u Pokrzywnica. W 78 minucie kolejną wycieczkę w pole karne gości Michała Brodowskiego, kończy faul obrońcy. Sędzia nie miał najmniejszych wątpliwości i wskazuje na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Do piłki podszedł niezawodny w takich momentach Michał Krzyżewski i wyprowadza nas na prowadzenie. Dalsza część gry to już gra pod dyktando gospodarzy. 85 minuta Krzysztof Andrzejewski podaje do Kuby Bartosiewicza, a ten  kończy akcję umieszczając piłkę w siatce. W 90' +3 po zamieszaniu w polu karnym ekipy przyjezdnej odnalazł się Łukasz Olejnik i wykazał się nie małym sprytem zdobywając swoją drugą bramkę tego dnia i dobijając gości na do widzenia.

Wygrywamy 5-2. Koniec rundy jesiennej i do wiosny przystąpimy jako lider grupy z 2 pkt przewagi nad 2 i 3 drużyną.