GKS Pokrzywnica   Orlęta Baboszewo

2016-09-18, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

W 4. kolejce GKS podejmował na własnym boisku Orlęta Baboszewo. W te słoneczne niedzielne popołudnie na trybunach pojawiło się wielu kibiców. Ci którzy się pojawili na pewno nie żałowali swojej decyzji.

Do tego meczu zawodnicy Pokrzywnicy podeszli bardzo zmotywowani i pozytywnie naładowani, ponieważ przed meczem doszły do szatni informację, że jest szansa zasiąść w fotelu lidera.

Mecz rozpoczął się od pełnej kontroli meczu gospodarzy. Od pierwszych minut było widać że podopieczni trenera Rafał Krzyżewskiego są dobrze dysponowani, a każdy z nich jest gotów dać z siebie wszystko. Dzięki temu pod bramką Orląt co chwila robiło się groźnie, a gol dla naszych wisiała w powietrzu. W 15 minucie drużyna GKS-u dopięła swego. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Michał Brodowski i przymierzył na tyle precyzyjnie że piłka ześlizgując się po słupku wpadła do sieci. Ta bramka dodała Pokrzywnickiej ekipie skrzydeł. Jedna bramka jednak naszym nie wystarczyła i dalej punktowała przeciwnika. Efektem była piękna zespołowa akcja w 35 minucie. Eryk Brodowski przejął podanie w środku pola, oddał piłkę do Krzysztofa Andrzejewskiego, a ten z pierwszej piłki odegrał ją z powrotem do Eryka, który rozpędzony wpadł w pole i wycofał idealnie piłkę do Michała Brodowskiego, któremu nie pozostało nic  innego jak strzelić obok bezradnego bramkarza. Drużyna z Baboszewa w pierwszej połowie nie istniała, nasza obrona tego dnia była niezwykle pewna i utrzymywała wszelkie zagrożenie z dala od swojej bramki.

Drugą połowę GKS zaczął spokojniej dzięki zaliczce z pierwszej połowy. Co nie oznaczało, że przestali atakować. Baboszewo starało się konstruować jakieś ataki, ale nadal blok defensywny GKS-u był bezbłędny. Minuta 60 Łukasz Olejnik odbiera obrońcy gości piłkę i szarżuje lewym skrzydłem, tuż przed linią końcową boiska podaję piłkę na 11metr do Kamila Orłowskiego, a dla naszego najlepszego strzelca to była tylko formalność i umieścił piłkę tuż przy prawym słupku bramki. Ale tego dnia nasi mieli apetyty na więcej. W 80minucie z rzutu wolnego piłkę dośrodkował w pole karne Orląt Michał Krzyżewski, a najwyżej do piłki wyskoczył Michał Lubelski i pięknym strzałem głową zdjął pajęczynę z okienka bramki, bramkarzowi gości pozostało tylko przyglądanie się jak piłka zmierza do jego sieci. Po tej bramce goście za wszelką cenę chcieli uratować honor i strzelić bramkę. Na ich nieszczęście obrona stała murem do 90 minuty.

Koniec wygrywamy 4:0, mamy kolejne 3 punkty i pozycję lidera co najmniej do następnej kolejki!!!