herb Tamka Dzierzgowo
Tamka Dzierzgowo   GKS Pokrzywnica

2016-09-10, 14:00

Drużynę GKS-u w Dzierzgowie przywitało palące słońce oraz koszmarne boisko, ktore bylo suche jak pieprz, a dziura w murawie goniła dziure. Mimo wszystko nasza drużyna podeszła do meczu z ogromnym optymizmem i wolą walki. Pierwsza połowa rozpoczęła się od szturmu gospodarzy na bramkę Łukasza Chupki. Tamka narzuciła swoje tempo oraz niezwykle twarde warunki. Na szczeście nasza obrona w pierwszej połowie była bezbłedna. Pierwsze 45 minut przebiegło na walce obu drużyn w środku pola. Nasza ekipa niestety była wtedy bardziej nerwowa przez co nie stworzyliśmy sobie wielu klarownych sytuacji. Na drugą połowę chłopcy z Pokrzywnicy wyszli odmienieni. Ogromny wpływ na to miało wejście zaraz po przerwie Rafała Krzyżewskiego, który rozruszał nasze poczynania w przedniej formacji. Obrona w drugich 45 minutach radziła sobie równie dobrze co w pierwszych. Przez co ekipa Tamki nie stworzyła sobie 100% szans na zdobycie bramki. Jedyne zagrożenie jakie stwarzali to były stałe fragmenty gry w tym rzuty z autu (pomocnik Tamki potrafil je wrzucać niezwykle precyzyjnie w pobliże naszej bramki). Kiedy wydawało sie, że obie drużyny podzielą się punktami drużyna z Dzierzgowa idealnie wykonała rzut rożny, a ich rosły napastnik trafił piłką do naszej bramki. Na nasze szczeście sędzia bramki nie uznał ponieważ nasz kapitan Łukasz Ostaszewski był faulowany przy próbie wyskoku. Chwile po tej sytuacji GKS wyprowadził zabójczą kontre. Rafał Krzyżewski, który tego dnia przejawiał ogromną ochote do gry, pomknął prawym skrzydłem mijając przeciwników niczym tyczki, po czym oddał niezwykle kąśliwy strzał sprzed szesnatki, bramkarz Tamki mógł jedynie odbić te uderzynie przed siebie, a najszybciej przy bezpańskiej piłce znalazł sie Kamil Orłowski i z wielkim spokojem posłał piłke obok bezradnego bramkarza. Była to już 90minuta. Mimo rozpaczliwych ataków gospodarzy w doliczanym czasie gry 3punkty powędrowały do Pokrzywnicy!

2. Arkadiusz Miłoszewski
3. Łukasz Ostaszewski kapitan